Elektroinstalacje, naprawa AGD pralki, zmywarki, moduły   

stdarek


 Naprawa pralek Naprawa zmywarek Naprawa zmywarek Naprawa zmywarek

 

Naprawa modułu piekarnika Electrolux EOB6800X

wypalony moduł mocy piekarnikazwęglomy mocuł mocy piekarnika

Moduł tylny piekarnika Electrolux po zalaniu wodą, która przeciekała przez nieszczelną płytę umieszczoną w zabudowie nad piekarnikiem. Po lewej widok po zdjęciu tylnej pokrywy, po prawej widok po wyjęciu płytki elektronicznej z obudowy.

uszkodzony procesor

Zbliżenie na wypalenie od góry, widać stopioną kostkę, przekaźniki, dziurę w laminacie oraz odpalony jeden z przewodów. Odpalony przewód to zasilanie wszystkich grzałek w piekarniku.

uszkodzony procesor

Moduł po demontażu wypalonych przekaźników oraz konektorów, wstępnie oczyszczony od spodu, można przystąpić do odtwarzania laminatu, zniszczenia są na tyle duże, że konieczne jest przyjrzenie się schematowi elektrycznemu piekarnika aby odtworzyć przebieg obwodu drukowanego przed awarią.

uszkodzony procesorwypalony moduł mocy piekarnika

Moduł po wstępnym usunięciu zwęglonego laminatu. Węgiel przewodzi, dlatego pozostawienie zwęglonego laminatu mogłoby skutkować wyładowaniami i zwarciami podczas uruchomiania oraz eksploatacji. Wszelkie zwęglenia muszą być bardzo dokładnie usunięte, choćby w ich miejscu po wyczyszczeniu miał powstać duży ubytek.

uszkodzony procesoruszkodzony procesor

Dziura została załatana poprzez wklejenie nowego laminatu. Warto zauwaażyć, że nowy laminat został wytrawiony tak, aby bez drutowania zastąpić wypalone połączenia a także aby było do czego przymocować nowe konektory.

wypalony moduł sterujący piekarnika

Moduł zmontowany, podczas podłączania do instalacji piekarnika.

 

stat4u

 

© elektryk-trojmiasto.pl