Naprawa AGD, pralek, zmywarek, kuchenek, programatorów, modułów elektronicznych    

stdarek

 serwis Amica serwis Amica

Serwis piekarników Amica, naprawa programatorów, zegarów elektronicznych

W starszych piekarnikach głównym problemem serwisowym były awarie grzałek, przełączników funkcji oraz termostatów.

Wraz z rozwojem elektroniki, w połowie lat dziewięćdziesiątych lepsze piekarniki zaczęto wyposażać w elektroniczne zegary, które umożliwiały zaprogramowanie czasu pieczenia.

W piekarnikach z najwyższej półki również programator elektroniczny zamiast tradycyjnego termostatu sterował regulacją temperatury w piekarniku.

Na początku XXI wieku w niektórych piekarnikach tradycyjne pokrętło przełącznika funkcji zastąpiły przyciski lub sensory, a sterowaniem wszystkimi funkcjami zajęła się elektronika. Pozwoliło to wprowadzić piekarniki z automatycznym kucharzem, dzięki czemu użytkownik nie musi wybierać czasu ani temperatury pieczenia a jedynie rodzaj przygotowywanej potrawy. Dodatkowo, przyjęcie takiego sposobu sterowania umożliwiło czyszczenie przy użyciu pyrolizy.

W przeciwieństwie do pralek i zmywarek, skąd programator mechaniczny wraz z końcem XX wieku definitywnie przeszedł do historii techniki, w piekarnikach do dziś jest możliwość wyboru sposobu sterowania, występują na rynku rownież nowe piekarniki bez zegara, wyświetlacza i jakiejkolwiek elektroniki.

W przypadku piekarników potwierdza się zasada, że mniej elektroniki, to mniejsze prawdopodobieństwo awarii oraz mniejsze koszty ewentualnej naprawy.

Najczęstsze usterki występujące w piekarnikach:

 • Brak reakcji piekarnika mimo nastawienia bieżącego czasu oraz przełącznika funkcji w pozycję pracy. Przy tym uszkodzeniu, funkcje oraz czas wyświetlają się na wyświetlaczu prawidłowo,jednak w piekarniku jest ciemno i zimno. Usterka dotyczy piekarników Amica pod zabudowę.
 • W piekarniku jest ciemno, piekarnik się nie załącza - nie ustawiony aktualny czas na zegarze
 • Zegar piekrnika się resetuje, wraca na godzinę dwunastą, piekarnik się wyłącza
 • Zbyt wolne nagrzewanie piekarnika - najczęściej przyczyną jest uszkodzenie grzałki termoobiegu
 • Oświetlenie pieakrnika działa, ale piekarnik nie grzeje - uszkodzenie termostatu mechanicznego
 • Przypalanie ciasta - uszkodzenie termostatu.
 • na wyświetlaczu nic się nie wyświetla, piekarnik nie działa
 • piekarnik zgłasza błąd karty SD, serwis poleca wymianę kosztownego modułu za 700 zł.
 • Naprawiam piekarniki oraz ich programatory i zegary wszystkich marek takich jak: Amica, Mastercook, Fagor, Wrozamet, Whirlpool, Ardo, Candy, Bosch, Siemens i innych.

  Dojeżdżam do klienta na obszarze Trójmiasta i okolic, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Rumia, Reda, Wejherowo, Tczew, Pruszcz Gdański, Żukowo, Chwaszczyno, Leźno, Banino.

  stat4u
  Zegar piekarnika Amica

  Zegar piekarnika Amica

  Naprawa płyt ceramicznychNaprawa kuchenek elektrycznych, zegarówzegar kuchenki mastercook pod zabudowę

   

   

  © elektryk-trojmiasto.pl