Elektroinstalacje, naprawa AGD pralki, zmywarki, moduły   

stdarek


 

  

Cennik napraw sprzętu AGD

Poniżej zamieszczam kilka przykładowych cen za typowe usługi. Proszę pamiętać, że podane ceny w większości są orientacyjne. Ponieważ nie da się wymienić wszystkich usterek, cena zostaje ustalona na miejscu, zawsze przed wykonaniem pracy. Każda usterka jest inna i wymaga indywidualnej wyceny, ponadto trudność wymontowania sprzętu z zabudowy bywa różna. Czasem usterka jest prosta i da się ją usunąć szybko i tanio, czasem jednak postawienie właściwej diagnozy szczególnie przy usterkach elektroniki wymaga więcej pracy. Rzadko ale zdarza się, że cena usługi wzrośnie dopiero po dokładnej diagnozie na warsztacie. W takiej sytuacji zawsze informuję o tym fakcie Klienta przed naprawą, z której Klient zawsze może wówczas zrezygnować.

Podane ceny uwzględniają zryczałtowany koszt dojazdu na terenie Trójmiasta

Podłączenie kuchenki elektrycznej, płyty indukcyjnej, ceramicznej - 150 zł, cena obejmuje dojazd w Trójmieście i okolicach, podłączenie, ewentualne złączki oraz podstemplowanie gwarancji. W razie braku przewodu koszt standardowego przewodu elastycznego (linki) z obustronnym zakuciem końcówek to 20 zł. W razie braku uszczelki oraz życzenia Klienta aby takową kupić i zamontować - koszt uszczelki to 50zł.

Przykładowy koszt naprawy pralki - 100zł plus użyte części. Na przykład: wymiana pompy odpływowej, grzałki, fartucha. Podana cena uwzględnia dwa dojazdy w obrębie Trójmiasta oraz zakup części.

Wymiana grzałki dolnej piekarnika - 220 do 320 zł w zależności od rodzaju grzałki, cena uwzględnia grzałkę, robociznę oraz dojazd w obrębie Trójmiasta. Montujemy grzałki dobrej jakości, a nie najtańsze, które wytrzymują zwykle kilka miesięcy. Potwierdzeniem tego faktu jest udzielana zawsze roczna gwarancja na całą usługę.

Naprawa modułu sterującego (programatora elektronicznego) - około 250 - 400 zł plus koszt elementu pralki który spowodował jego uszkodzenie. W cenie sa dwa dojazdy do klienta w obrębie Trójmiasta lub transport na warsztat i spowrotem. Z tego powodu tylko w wyjątkowych sytuacjach naprawiam programatory wysyłkowo gdyż moduły sterujące rzadko uszkadzają się same z siebie gdy nie ma awarii w instalacji elektrycznej pralki lub wycieku. Nie bez znaczenia jest instalacja elektryczna w mieszkaniu - iskrzące gniazdka są niekiedy przyczyną uszkodzenia elektronicznych programatorów.

Naprawa modułu sterującego lodówki, elektronicznego termostatu lodówki - około 250 zł z montażem oraz demontażem.

Naprawa zegara Mastercook, Amica, Whirlpool typu 706426 C43I001A2 (trzyprzyciskowy, zielony) - 240 zł. Jeśli zegar kuchenki Mastercook resetuje się po ustawieniu, nie daje się ustawić, nie działa piekarnik w kuchence, nie działa lub działa nieprawidłowo pokrętło. W cenie jest dojazd, oraz montaż naprawionego zegara na wymianę. Powyższa cena dotyczy wymienionych powyżej uszkodzeń tego konkretnego modelu zegara, powszechnie montowanego w piekarnikach i kuchenkach Mastercook.

Zegar Diehl Tc 13133-006L fabrycznie nowy wraz z montażem - 480 zł. Naprawa tego typu zegara jest możliwa w ograniczonym zakresie, a naprawa jest wyceniana indywidualnie.

Naprawa modułu pralki, lodówki, zmywarki, pyty ceramicznej, piekarnika po awarii elektrycznej (podaniu 400V)- średni koszt to około 350 zł. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych sprzętach naprawa jest droższa (patrz poniżej), a w niektórych tańsza, w niektórych sprzętach może sie okazać niemożliwa. Takie naprawy zawsze wyceniane są indywidualnie po obejrzeniu rozmiarów uszkodzeń.

Naprawa modułu nowszej zmywarki Bosch Siemens po podaniu 400V (niepoprawne podłączenie, awaria elektryczna) średni koszt naprawy to około 450 zł. Z uwagi na konstrukcję modułów w tym sprzęcie (cienkie ścieżki, podłączenie warystora na ścieżce 10 mil), ich naprawa częściej niż w innych sprzętach jest nieopłacalna lub wręcz technicznie niemożliwa.

Naprawa zalanego klejem modułu pralki LG, Haier, Samsung i podobnych - 320 - 380zł w zależności od rodzaju uszkodzenia, również w przypadku napędu Direct Drive. Cena uwzględnia transport pralki na warsztat i spowrotem w granicach Trójmiasta, nie naprawiam modułów tych pralek na miejscu.

Naprawa zalanego klejem modułu pralki LG, Samsung z silnikiem asynchronicznym - 350 - 500 zł. Cena uwzględnia transport pralki na warsztat i spowrotem w granicach Trójmiasta, nie naprawiam modułów tych pralek na miejscu. Wycena jest możliwa najczęściej dopiero na warsztacie, po rozklejeniu modułu. Koszt takiej diagnozy w razie rezygnacji z naprawy wraz z transportem na warsztat i spowrotem - 200 zł.

Przykładowy koszt naprawy plyty indukcyjnej demontażem, transportem, materiałem oraz ponownym podłączeniem u klienta - 350 - 500 zł. Stawka tu podana jest średnia i podana w celach orientacyjnych a dokładny koszt zostanie określony indywidualnie. Koszt czasem jest wyższy w razie naprawy po niepoprawnym podłączeniu lub konieczności sprowadzenia części trudnodostępnych i drogich.

W przypadku płyt indukcyjnych zwykle spodziewany koszt naprawy da się określić na podstawie opisu usterki już na podstawie opisu usterki oraz rodzaju płyty podczas rozmowy telefonicznej lub mailowo bez konieczności przeglądu płyty na miejscu.

Koszt naprawy płyt marki Bosch oraz Siemens z uwagi na znaczne trudności w zdobyciu częśc, zdiagnozowaniu usterki koszt zostaje ustalony indywidualnie po przeglądzie na wasztacie w terminie kilku dni. Najczęściej koszt takiej naprawy oscyluje w granicach 450 - 550 zł. Posiadam jednak spory zapas nowych modułów w dobrej cenie do tych płyt (zdecydowanie niższej niż w serwisie), co znacznie skraca czas naprawy. Płyt indukcyjnych nie naprawiam na miejscu.

Wymiana wkładu grzejnego płyty ceramicznej - od 180 do 300 zł w zależności od wielkości wkladu, cena uwzględnia wkład oraz dojazd i montaż.

Wymiana łożysk oraz uszczelniacza - 300 - 400 zł z transportem pralki na warsztat. Cena ta uwzględnia komplet łożysk oraz uszczelniacz. Cena zależy od konstrukcji pralki. Może być niższa gdy wymiana jest prostsza i jest możliwa do wykonania na miejscu, może być wyższa gdy wymienia się wkłady łożyskowe, gdy uszczelniacz lub łożysko jest nietypowe lub gdy zbiornik jest nierozbieralny. Zwykle przez telefon na podstawie modelu jestem w stanie ten koszt oszacować. Do wymiany zawsze stosuję łożyska renomowanej firmy FAG lub Koyo, zamknięte gumą (2RS) z luzem C3 co gwarantuje cichą pracę pralki po naprawie. Nietypowe uszczelniacze zawsze sprowadzam, nie zastępuję ich typowymi.

Nie wymieniamy łożysk w pralkach z nierozbieralnym zbiornikiem.

Regeneracja pompy myjącej wraz z materiałem, generalnym czyszczeniem zmywarki oraz roczną gwarancją na naprawę - około 450 zł w zależności od typu zmywarki wraz z transportem na warsztat.

Generalne czyszczenie zmywarki - około 300 zł z transportem zmywarki na warsztat - jeśli Twoja zmywarka wylewa lub nie rozpuszcza tabletki, naczynia są niedomyte to prawdopodobnie trzeba ją przeczyścić.

Prosta usterka typu wyciek z węża zasilającego, zagięty lub zapchany wąż odpływowy, włączona blokada, ustawienie zegara w kuchence, spadnięty pasek w pralce łatwej do demontażu, dokręcenie przewodu zasilającego - 50zł wraz z dojazdem w granicach Trójmiasta.

Demontaż z zabudowy i ponowny montaż zmywarki - stawka proporcjonalna do stopnia utrudnień (źle zwymiarowana i wykonana zabudowa, zawory oraz gniazdko w trudnodostępnych miejscach, konieczność demontażu innych mebli aby odłączyć sprzęt) - od 30zł do 100 zł. Proszę jednak pamiętać, że nie jestem stolarzem więc nie poprawiam błędów popełnionych przez stolarzy, ustawiam sprzęt w zabudowie tak jak był a nie tak jak być powinien.

Odklejenie płyty grzejnej ceramicznej lub indukcyjnej przyklejonej na silikon lub inny klej od blatu - od 40 do 100 zł w zależności od wielkości płyty oraz ilości kleju.

Koszt naprawy sprzętu po nieudanej próbie naprawy zostanie ustalony indywidualnie, po przeglądzie sprzętu na warsztacie.

Proszę pamiętać, że powyższe ceny szczególnie w przypadku napraw elektronicznych modułów sterujących mają charakter orientacyjny i zwykle dokładnie mogą być określone po obejrzeniu i zbadaniu sprzętu na miejscu, czasem da się go określić na podstawie opisu uszkodzenia oraz modelu sprzętu telefonicznie.

Podane powyżej ceny napraw nie są wiążące.

 

stat4u

 

© elektryk-trojmiasto.pl